Domů‎ > ‎

INFORMATICI Z MÁCHOVKY MAJÍ PODPORU DĚČÍNSKÝCH IT FIREM

přidáno: 22. 4. 2013 12:34, autor: Radek Špáta   [ aktualizováno 22. 4. 2013 22:44 ]

loga_podporovatele
Na ZŠ Máchovo náměstí v Děčíně je již dlouholetou tradicí studijní program s rozšířenou výukou informatiky. Žáci zde získají velmi dobré schopnosti a praktické dovednosti ve využití výpočetní techniky nejenom v prostředí operačního systému Windows, ale i Linux a Android.

Škola přináší v současné době další inovaci. Tři děčínské IT firmy, EasyComp, Masojidek.cz a Systemhouse.cz, se staly garanty tohoto studijního programu. "Proč si vážím spolupráce se ZŠ Máchovka? Když se podívám na výsledky prací studentů této školy, musím prostě smeknout. Je znát, že se nejedná jen o prázdná slova, ale že se pedagogové žákům v tomto směru opravdu silně věnují. Spolupráce s naší firmou je zaměřena především na praktické testování aplikací. Snažíme se tak studentům ukázat, jak vzniká software od úplného začátku. Velmi jednoduše řečeno, žáci tak získávají představu o tom, co vše se může skrývat za pouhým jedním kliknutím na tlačítko v aplikaci." říká Martin Hendl, jednatel firmy EasyComp, s. r. o. Jan Masojídek, majitel firmy Masojidek.cz, ke svému záměru podporovat školu říká: "Informatika je jedním z nejrychleji rozvíjejících se oborů, proto je naše přání, aby další generace díky kvalitní výuce měly solidnější základ a širší spektrum uplatnění v oboru."

Absolventi programu s rozšířenou výukou informatiky nabyté znalosti opravdu uplatňují v dalším studiu nebo jejich soukromém životě. Vědět dnes něco navíc o počítačích je už skoro základ a povinnost každého. Opravdu široký záběr výuky na této škole mi v mém dalším studiu ulehčil spoustu práce. Například tvorba a obhajoba závěrečné práce je skvělá zkušenost do budoucna.” říká Jana Schneiderová, studentka Gymnázia Děčín.

V tomto programu se žáci učí základům programování a algoritmizace. Vratislav Medřický, student SPŠ Resslova, Ústí nad Labem, k tomuto tématu uvedl: “Naučil jsem se zde jak najít a využít potřebné informace, plánovat, komunikovat a spolupracovat. Umět prostě využít své znalosti a dovednosti v praxi. Důležitou složkou pro mě byla pak zejména algoritmizace, a to ať s KTurtle nebo s Baltíkem a tvorba webů.”

Snahou kantorů tohoto programu je předávat dětem aktuální trendy v oblasti IT. “Přehled o aktuálních novinkách a trendech, umět informace zpracovat a vhodně je i prezentovat mi pomohl při obhajobě mé ročníkové práce a v dalším studiu zase mé maturitní práce. Své nabyté schopnosti a dovednosti užívám stále i ve svém volném čase při tvorbě v grafických programech.” jak uvedl Tomáš Plešek, student VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní, Děčín.

Na závěr jsme se zeptali Martina Korejtka studenta EOA Děčín jak s odstupem doby hodnotí své studium na Máchovce. “Podle mě je Máchovka škola pro 21. století. Široký záběr výuky, přehled o aktuálních novinkách a trendech mi osobně dal velký informační náskok.

Velmi důležitou věcí, kterou jsem se naučil, bylo umět říci svůj vlastní názor. Na této škole se vždy našel prostor pro to, aby měl každý možnost říct, co si opravdu myslí. K tomu, abych si na vše dokázal udělat objektivní názor a mít všeobecný přehled, se dnes velmi dobře hodí internet. To je opravdu skvělá věc a právě na Máchovce jsem se ho naučil využívat.”

Máchovka v novém školním roce opět nabízí pro všechny žáky základních škol, kteří končí 5. třídu, možnost studia na naší škole v programu s rozšířenou výukou informatiky.

Přihlášku do výukového programu s rozšířenou výukou Informatiky naleznete v sekci Ke stažení (Přihlášení nového žáka).

Comments